Перший національний раунд судових дебатів по праву СОТ (Львів)

    Протягом двох днів, а саме 8-9 лютого 2007 року, в стінах юридичного факультету Львівського національного університету ім.Івана Франка відбувся важливий та відповідальний для ELSA Україна захід - Перший Національний раунд навчальних судових дебатів по праву СОТ (EMCC on WTO Law), офіційною мовою яких виступає англійська.
    Хоча в рамках ELSA проведення зазначених дебатів давно вже стало традицією світового, не побоюся цього слова, масштабу - це вже їх п’яте видання, в організації та проведенні якого залучені такі країни як Німеччина, Румунія, Тайвань, Австралія, Чілі та ряд інших; але як для української національної групи ELSA, так і для України загалом, такий захід був своєрідним ноу-хау, адже відбувався вперше. Якщо до таких дебатів з міжнародного права, як імені Телдерса та Джессопа студентство вже давно звикло і постійно із року в рік бере в них активну участь, то дебати з права СОТ були дещо новими для молодих правників – інші специфічні правила проведення дебатів, зовсім інша правова тематика – це право Світової Організації Торгівлі, викладанню якому в національних ВУЗах, на жаль, на сьогоднішній день приділяється зовсім мало уваги.
    Але незважаючи ні на високий членський внесок за участь (команди перераховували по 75 Євро до Міжнародного організаційного комітету у Брюсселі), ні страх перед новим та невідомим, до участі зголосилися команди найсильніших правничих шкіл України: Львівського національного університету ім. І.Франка, Київського національного університету ім. Т.Шевченка (Інституту міжнародних відносин), Харківської національної юридичної академії ім. Я.Мудрого та Одеської національної юридичної академії. Переможцем Першого Національного раунду стала Львівська команда, якій допомогли досягти перемоги не лише рідні стіни факультету, але й надзвичайно високий рівень підготовки кожного з членів команди, тренером якої є доцент кафедри міжнародних економічних відносин Львівського національного університету ім.І. Франка. Цимбрівська Оксана, Гоненко Анастасія, які є студентками 4 курсу, та Дмуховський Богдан, студент 5 курсу, показали неабиякий рівень підготовки та вміння вміло аргументувати свою позицію, і тепер їх очікує подорож до Німеччини, а саме до м.Гамбурга, де протягом 15-19 березня проходитиме Регіональний раунд дебатів.
    Кращими ораторами були визнані Плотніков Олексій з Одеської національної юридичної академії та Літвінова Дарія з Київського національного університету ім. Т.Шевченка (Інституту міжнародних відносин).
    І хоча Україна ще не є членом СОТ, вступ до якої, ми сподіваємося, відбудеться в недалекому майбутньому, виступи команд оцінювала досвідчена суддівська колегія, яка складалася з національних фахівців з права СОТ високого рівня, а саме:
•    Олефір Анна – старший викладач кафедри міжнародної торгівлі Київського національного економічного університету, координатор проекту  CIDA зі створення   торговельної політики в Україні, Центр торговельної політики і права у м. Оттава;
•    Барі Фіа – професор Києво-Могилянської академії;
•    Довгань Віктор – юрист Департаменту торгового та митного права юридичної фірми «Магістр & Партнери», м. Київ;
•    Кушнір Юрій – партнер юридичної фірми «Данилко, Кушнір, Солтис та Яким’як»;
•    Арцишевський Адріан – Партнер адвокатської компанії «Павленко, Стаценко і Осінчук» , м. Львів.
•    Галабала Маркіян – юрист компанії «Технопарк ЛЗТА».
    Генеральним партнером заходу виступала юридична фірма «Данилко, Кушнір, Солтис та Яким'як» , а партнерами заходу – адвокатська компанія «Моор & Кросондович» та адвокатськ а компанія «Павленко, Стаценко і Осінчук». Саме завдяки ним ELSA Україна спромоглася вперше організувати такий відповідальний захід на високому рівні, що було відзначено кожним з учасників та суддів зокрема, тому, як від організаційного комітету так і від ELSA Україна загалом, висловлюю щиру подяку за сприяння у проведенні I Національного раунду навчальних судових дебатів з право СОТ та сподіваюся, що в майбутньому для ELSA стане традицією щорічне проведення відбіркового раунду в Україні.

Директор з Навчальний судових дебатів по праву СОТ
Голова Організаційного комітету,
Вітрак Альона

Фото:
НОВИНИ

Форум страхового права (12-14 квітня 2007року)

ELSA Україна на базі юридичного факультету Львівського національного університету ім.І.Франка проводить Всеукраїнський Форум Страхового Права на тему: „Юридична практика в сфері страхового права в Україні та Європейському Союзі: порівняльні аспекти” , який проходитиме 12-14 квітня 2007 року в м.Львові.

> більше

----------------------------------

Круглий стіл «ПРАВО. ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ»

4 травня 2007 р. у . конференц-залі ЛІГИ:БізнесІнформ відбувся круглому столі «ПРАВО.ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ».

> більше

----------------------------------

Перший національний раунд судових дебатів по праву СОТ (Львів)

Пройшов Перший Національний раунд навчальних судових дебатів по праву СОТ (Львів)...

> більше

----------------------------------

ПОДІЇ